Держборг України у квітні виріс до 81,4 мільярда доларів

Новости 26.05.2020

Державний і гарантований державою борг України за квітень цього року в еквіваленті у національній валюті зменшився на 2,7% - до 2,196 трильйона гривень, а в еквіваленті в іноземній валюті виріс на 1,3% - до 81,4 мільярда доларів.

Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.

Відзначається, що ключовим чинником впливу на стан державного боргу традиційно були коливання на валютному ринку.

За даними Національного банку, ревальвація гривні стосовно долара США у квітні 2020 року склав 4,04%. "Активність інвесторів в умовах світової пандемії COVID-19 та очікування можливої рецесії світової економіки була невисокою. З чотирьох аукціонів, запланованих Мінфіном на квітень, фактично проведений був лише один. За підсумками аукціонів 28 квітня на фінансування державного бюджету було залучено 9,8 мільярда гривень", - йдеться в повідомленні.

У міністерстві підкреслили, що завдяки сформованому достатньому запасу фінансової ліквідності, Мінфін комфортно пройшов період несприятливої кон'юнктури ринку на внутрішньому ринку капіталу, своєчасно і в повному обсязі виконуючи свої фінансові зобов'язання. Повідомляється, що більша частина залучених коштів – це облігації державної внутрішньої позики, номіновані в гривні.

Середньозважена ставка прибутковості за тримісячними паперами становила 11,24%, а сума залучених ресурсів - понад 5,3 мільярда гривень. Ще близько 4,5 мільярда гривень державний бюджет отримав від розміщення шести- та восьмимісячних облігацій, номінованих у доларах США.

Середньозважена ставка прибутковості за цими паперами становила 3,29% та 3,5% відповідно. Також наголошується, що Міністерством фінансів у звітному періоді були здійснені виплати 9,9 мільярда гривень на погашення державного боргу та 9 мільярдів гривень за обслуговування.

"З метою забезпечення стабільності державних фінансів серед зовнішніх джерел фінансування пріоритетом для Міністерства фінансів залишається співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-партнерами", - наголошується в релізі.

Раніше Актуальна Правда писала, що обсяг державного та гарантованого державою боргу України за 2019 рік зріс в доларовому еквіваленті на 6,05 мільярда доларів, або на 7,7%, до 84,36 мільярда доларів. У гривневому еквіваленті обсяг держборгу за рік скоротився на 170,17 мільярда гривень, або на 7,8%, - до 1,998 трильйона гривень.