Державну компанію Чорноморське морське пароплавство викрили на корупційних схемах

Новости 7.12.2018

Національна поліція встановила схему розкрадання коштів Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство" та шляхи виведення її активів.

Про це йдеться в повідомленні Нацполіціі.

Правоохоронці 12 листопада провели 17 санкціонованих обшуків на території Одеси та Одеської області за місцем проживання колишніх членів ради правління і в офісних приміщеннях суб'єктів господарювання.

Встановлено, що на момент заснування спільного підприємства "Лотос" українська сторона мала більшу частину статутного капіталу.

Засновниками підприємства були з української сторони - ГСК, з в'єтнамської сторони - Vietrans і VOSA.

До 2010 року українська сторона ще отримувала дивіденди, але в подальшому держкомпанія втратила зв'язок зі своїми іноземними партнерами і з українськими представниками.

Під час слідства правоохоронці встановили, яким чином були виведені активи СП "Лотос". Так, шляхом укладання збиткових і фіктивних договорів купівлі-продажу, проведення та виконання певних робіт або послуг, а також створення комерційної структури, на користь якої та інших осіб були відчужені активи СП.

Також підприємство було позбавлене можливості проводити належним чином операційну діяльність і отримувати прибуток.

Крім того, посадові особи ГСК і Vietrans і VOSA з метою виведення і легалізації незаконно отриманих коштів СП створили ряд офшорних компаній.

У 2007 році було створено акціонерне товариство "Лотос Марін J.S.C.". На користь товариства було відчужено більшу частину майна за цінами, вп'ятеро менше ринкових, а саме спецобладнання і складський майданчик.

На момент створення нової комерційної структури СП "Лотос" належало 49% акцій, наразі підприємству належить лише 5% частки в статутному капіталі акціонерного товариства.

Станом на 2018 рік державній судноплавній компанії належить тільки 37,93% в статутному капіталі СП "Лотос", також компанія знаходиться в стадії санації, процедури банкрутства.

За попередніми даними, в результаті протиправних дій посадових осіб компанії "Чорноморське морське пароплавство" та Vietrans інтересам української та в'єтнамської сторін завдано збитків на суму в кілька десятків мільйонів доларів.