Депутати ухвалили закон про перехід церковних громад у ПЦУ

Новости 17.01.2019

За ухвалення відповідного законопроекту №4128-д проголосували 229 народних депутатів за мінімально необхідних 226-ти. Закон визначає, що рішення про зміну підлеглості або щодо змін і доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади та не менш як двома третинами від її складу.

Ці дві третини вираховуються від необхідної для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів релігійної громади. Далі це рішення підлягає реєстрації відповідно до законодавства.

У законі наголошується, що зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміну права власності та інших речових прав таких релігійних громад, окрім випадку, встановленого статтею 18 цього закону. Законом також встановлюється мораторій на відчуження майна громади у випадку, якщо нею прийнято рішення про зміну підпорядкування.

Частина громади, не згодна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником або користувачем.

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності - голова підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій Віктор Єленський, презентуючи законопроект, уточнив, що він передбачає уникнення подвійної реєстрації.

"Хочу підкреслити, що це закон для всіх релігійних громад. Він передбачає, що ті непорозуміння, що виникають при зміні релігійною громадою своєї релігійної підлеглості, будуть значно мінімізовані", - сказав Єленський.

Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування.