Через дії очільника Нацбанку Кирила Шевченка міжнародні резерви України різко знизилися

Новости 7.10.2020

У вересні міжнародні резерви України знизилися на 8,7%, до 26,5 млрд доларів, повідомляє Національний банк.

Ключові чинники такої динаміки - це нібито планові виплати за зовнішнім боргом і необхідні інтервенції Нацбанку з продажу валюти для згладжування надмірних курсових коливань.

"Україна пройшла черговий період пікових боргових виплат. Усі зовнішні зобов’язання - як перед МВФ, так і перед іншими іноземними кредиторами - були виконані. Загальна сума з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті перевищила $2,6 млрд", - повідомили в НБУ.

Зазначається, що чистий продаж валюти на міжбанківському валютному ринку становив майже $200 млн. Інтервенції здійснювалися для згладжування курсових коливань. Попит на валюту з боку бізнесу у вересні збільшився і перевищив пропозицію, тому знадобилася участь НБУ.

"Поточний рівень резервів є достатнім як для подальшого виконання зобов’язань держави, так і для інтервенцій Національного банку за необхідності. Попри проходження періоду пікового боргового навантаження, обсяг резервів залишається вищим, ніж на початку року", - наголосили в Нацбанку.

Також зазначається, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 16 липня призначила очільником Нацбанку голову правління "Укргазбанку" Кирила Шевченка.