Антонов за $1,6 мільйонів купив склад пального у офшорки ПММ Проекти Україна

Новости 21.03.2019

ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» 7 лютого купило у ПП «ПММ Проекти Україна» склад за $1,60 млн, або 45,24 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Держпідприємство купило через склад паливно-мастильних матеріалів у Гостомелі потужністю до 100 тисяч тонн на рік. Продавець володів цим складом на підставі Свідоцтва про придбання нерухомого майна на аукціоні при продажу майна в провадженні у справі про банкрутство №1930, виданого 10 липня 2017 року.

Початкова ціна продажу складу становила 61,97 млн грн. (Єдиним конкурентом було ТОВ «Інноватор Сістемс» Євгена Пересипкіна та Ольги Ковалюк на чолі з Вадимом Ковалюком із Кам’янського, яке за результатами аукціону запропонувало на 1% вищу ціну в 44,62 млн грн., але потім відмовилось від очікування.)

Засновником продавця «ПММ Проекти Україна» є панамська фірма «Авін Маркетінг С.А.», а кінцевим бенефіціаром через неї – директор Олег Колесник із Києва.

На цих же Колесника та офшор «Awin Marketing S.A.» зареєстроване ТОВ «Інтеравто».

Нагадаємо, НАБУ розслідувало карну справу проти посадовців Державної інноваційної фінансово-кредитної установи (ДІФКУ), які в 2015 році відступили ТОВ «Фінансова компанія «Фактор Плюс» право вимоги у ДП «Антонов» повернення кредиту в розмірі 16,16 млн грн. «Фактор Плюс» через три дні відступив його згаданій фірмі «Інтеравто».

У 2016 році НАБУ затримало екс-керівника ДІФКУ Арсена Ісаакяна. Суд призначив останньому заставу 13,78 млн грн., а потім зменшив її до 4,13 млн грн.

За даними «Судового репортера», у 2018 році суд не відвів прокурора САП Василя Кричуна, який збирався укласти з Ісаакяном угоду про визнання винуватості. Заяву про відвід подав адвокат ДІФКУ як потерпілої сторони, котрий стверджував, що екс-посадовець може зазнати покарання лише у вигляді штрафу в розмірі 17 тис грн.

Панамський офшор «Awin Marketing S.A.» також входив до складу засновників інших фірм, у тому числі ТОВ «ГМСІ» (фірмі належав київський бізнес-центр «Євразія») і ТОВ «БТА проекти Україна». Ці фірми раніше були пов’язані з казахським банкіром Мухтаром Аблязовим, нині арештованим за розкрадання коштів у низці країн, в тому числі в Україні. Захисником Аблязова виступала Олена Тищенко, однак її було заарештовано в Росії за співучасть у аферах Аблязова. Вона вийшла на свободу за угодою зі слідством після чого з’явилась в Україні у таборі Сергія Пашинського, до якого також входить її колишній чоловік Сергій Тищенко – власник паливної групи «Фактор» (див. «Фактор Тищенко»).

Склад за адресою Київська обл., смт. Гостомель, вул. Автошляхова, буд. 1-А включає:

зблоковану виробничу будівлю літ. «А» загальною площею 236 кв. м;
КПП-1 літ. «Б» загальною площею 24 кв. м;
КПП-2 літ. «В» загальною площею 14 кв. м;
приймально-роздавальний пункт для палива літ. «Г» загальною площею 252 кв. м;
блок-пункт для рідини літ. «Д» загальною площею 32 кв. м;
насосна станція літ. «Е» загальною площею 171 кв. м;
очисні споруди літ. «Ж» загальною площею 30 кв. м;
протипожежна водойма №1;
резервуари палива №2 (шість резервуарів РВС-1000 по 1 тис куб. м, один резервуар РВС-2000 на 2 тис куб. м, три резервуари РГС-25);
естакада №3;
огорожа №4 загальною площею 1 266 кв. м;
ворота №5 загальною площею 13 кв. м;
ворота №6 загальною площею 29 кв. м;
ворота №7 загальною площею 13 кв. м;
замощення «І» загальною площею 4 959 кв. м.

Також там є наглядові свердловини, блискавкозахист, зовнішнє освітлення, інженерні мережі, мережі зв’язку, локальна обчислювальна мережа та різноманітне обладнання.