Суддя з Донецька Марина Заставенко заборонила згадувати кума хуйла Віктора Медведчука в книжці про Василя Стуса

Новости 20.10.2020

Рішення заборонити згадувати кума "хуйла" Віктора Медведчука в книжці Вахтанга Кіпіані ухвалила суддя з Донецька, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою "ДНР".

Про це стало відомо з відкритих джерел.

До переведення в Київ суддя Марина Заставенко працювала в Червоногвардійському районному суді Макіївки Донецької області.

У 2016 році до Вищої кваліфікаційної комісії суддів зверталась СБУ, яка вказувала на те, що у судді є майно на тимчасово окупованих територіях, вона систематично їздить туди-сюди. При цьому, суддя тривалий час не здійснювала правосуддя, бо перебувала саме на неконтрольованих Україною територіях.

За відкритими даними, ВККС спочатку відкрила дисциплінарну справу, але потім відмовилась звільняти суддю Заставенко.

Навряд чи український суддя спокійно може кататись в "ДНР", не отримуючи для себе гарантії безпеки "з того боку". Особливо зважаючи на те, як активно росіяни поповнювали обмінний фонд. Саме тому СБУ писала скарги на таких суддів до ВККС. Але більшість суддів врешті залишились в системі. Вони продовжують час від час відвідувати родичів і майно на окупованих територіях, і потім повертаються і ухвалюють рішення щодо українських військовослужбовців або судять авторів, які мають сміливість називати Медведчука Медведчуком.