Підкуп виборців: На Закарпатті за 1000 гривень купували голоси за кандидата на главу ОТГ

Новости 27.10.2020

У Закарпатській області співробітники СБУ та Нацполіції викрили схему підкупу виборців на користь одного з кандидатів на посаду голови об’єднаної територіальної громади.

Про це повідомляє поліція Закарпаття.

"За попередньою версією слідства, група осіб, серед яких раніше судимі за тяжкі злочини, організували підкуп виборців на користь одного з кандидатів. Для підтвердження вони вимагали у громадян копії їх паспортів. Вартість кожного "голосу" становила 1 тисячу гривень", - говорять у поліції Закарпаття.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 160 Кримінального кодексу України, правоохоронці затримали трьох фігурантів провадження під час отримання ними частини коштів у розмірі 17 тисяч гривень. За таку суму вони гарантували кандидату забезпечення відповідної кількості голосів на місцевих виборах".

Разом з тим, у поліції Закарпатської області повідомили, що зловмисників затримали 23 жовтня близько 20 години.

Встановлено, що троє мешканців Міжгірщини пропонували виборцям грошові кошти, в сумі 1 тисячу гривень за один голос, на користь визначеного кандидата на голову однієї з об’єднаних територіальних громад.

Правоохоронцям вдалося попередити спробу фальсифікації. Осіб затримали безпосередньо під час передачі коштів у одному з місцевих ресторанів.

За фактом злочину слідчі поліції проводять досудове розслідування за статтею 160 Кримінального кодексу України (Підкуп виборця, учасника референдуму)".