НАБУ спіймало в.о. начальника Хмельницького Держгеокадастру та радника екс-голови Держгеокадастру Максима Мартинюка на хабарі в $170 000, який призначався главі відомства Роману Лещенку

Новости 9.12.2020

Детективи НАБУ у середу затримали на хабарі у 52 тисячі доларів в.о. начальника головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Юрія Климка на спробі дати хабаря голові Держгеокадастру за посередництва радника (Олексій Ковальов) колишнього в.о. міністра агрополітики Максима Мартинюка. Хабар мали передати голові відомства Роману Лещенку.

Затримання відбулося в процесі передачі другої частини хабаря в $51900, які призначалися голові Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Загалом посадовцю мали передати 170 тисяч доларів хабаря за видачу наказів про виділення земельних ділянок підставним особам.

в.о. начальника Хмельницького Держгеокадастру та радника екс-голови Держгеокадастру Максима Мартинюка

Серед затриманих - в.о. начальника одного з територіальних управлінь Держгеокадастру та особа-посередник у передачі неправомірної вигоди.

Дії осіб кваліфіковані за ч.4 ст.369 ("пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі") ККУ. Наразі вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру.

За даними слідства, першу частину неправомірної вигоди у розмірі 26,9 тисячі доларів голові Держгеокадастру передали у листопаді 2020 року.

Осіб викрили 9 грудня під час передачі другого траншу неправомірної вигоди у розмірі 25 тисячі доларів.

За даними слідства, один із затриманих може бути пов’язаний із компаніями, які надають послуги Держгеокадастру на проведення робіт із державної інвентаризації земель на територіях багатьох областей України у 2020 році.

Розслідування справи ведеться з вересня 2020 року.

Нагадаємо, що 10 червня 2020 року Романа Лещенка призначили головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.