На Харківщині ділки розкрали 6,3 мільйона гривень під час будівництва доріг

Новости 21.10.2020

На Харківщині СБУ попередила неякісне будівництво та ремонт доріг на території області.

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом третього кварталу цього року харківське держпідприємство оголосило проведення низки тендерів на закупівлю будматеріалів для ремонту і будівництва автодоріг. Менеджмент однієї з комерційних фірм запропонував ціни, значно нижчі від ринкових. Це дозволило комерсантам отримати перемогу у торгах і укласти договори на майже 6,3 млн гривень.

Під час аналізу тендерної документації виявили, що у фірми-переможця відсутня власна матеріально-технічна база і штат працівників. Також продукція, яку комерсанти планували придбати у субпідрядників, не відповідала сертифікатам якості.

"Така ситуація могла призвести до постачання неякісних будівельних матеріалів і виконання робіт. Це створювало загрозу передчасного руйнування дорожнього покриття, підвищення аварійності на автошляхах та могло завдати мільйонні збитки державі. Завдяки своєчасному інформуванню керівництво державного підприємства в односторонньому порядку розірвало укладені договори", - зазначили в СБУ.