Державна казначейська служба з 20 листопада почала фінансувати тільки захищені видатки

Новости 24.11.2020

Державна казначейська служба з 20 листопада почала фінансувати тільки захищені видатки, такі як заробітні плати працівників бюджетної сфери, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів.

На решту в бюджеті 2020 року не вистачає грошей. Про це стало відомо Актуальній Правді з власних джерел в Кабінеті міністрів.

В першу чергу це означає, що припинено фінансування капітальних видатків, таких як ремонт, реконструкція, будівництво. Таким чином, обмеження торкнеться і так званого "великого будівництва" - ремонту й будівництва доріг та іншої інфраструктури.

Подібна ситуація була і в минулому році, але це сталося набагато пізніше - 17 грудня.

Прес-служба Міністерства фінансів на запит видання відповіла, що "казначейство здійснює виконання показників держбюджету та обслуговування інших клієнтів відповідно до законодавства".

Колишній заступник міністра економіки Павло Кухта взагалі стверджує, що "з 9 листопада казна працює в режимі картотеки - до ночі зводять надходження, на ранок формують пул видатків, які буде профінансовано, все інше відкладають".

За його оцінками, подібного не було вже років десять.

Інвестиційний банкір компанії Dragon Capital Сергій Фурса зазначив, що держава повністю виконує план за доходами, але грошей все рівно не вистачає.

"В нас все в порядку з доходами бюджету. У нас все погано з видатками. Чому? Тому що у нас не фінансується дефіцит бюджету. Коли переглядали бюджет в квітні, зробили його сильно дефіцитним. Тобто різниця між доходами і видатками була дуже висока. Це означало, що всі ці гроші нам треба було позичити, а ми не позичаємо - нам ніхто не дає. Тому, навіть виконуючи план по податкам і зборам, не вистачає грошей, щоб фінансувати все", - пояснив він.